Aktualności - americancorner

Wydarzenia

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na spotkanie autorskie otwierające nowy sezon Klubu Książki w American Corner Katowice. Gościem specjalnym będzie Pani Ewa Winnicka, dziennikarka, reporterka, od 1999 roku publicystka tygodnika „Polityka”, autorka m.in. książek pt. „Zbuntowany Nowy Jork. Wolność w czasach prohibicji”, „Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey”, „Był sobie chłopiec”. Rozmowę poprowadzi Martyna Macyszyn, autorka bloga Niedopisana Recenzja.

Spotkanie odbędzie się w bibliotece American Corner Katowice.
Adres:
Uniwersytet Śląski
Bankowa 14
sala 436
wstęp wolny

Szanowni Nauczyciele!
Ambasada USA, Fundacja Nasza Ziemia oraz American Corner Katowice zapraszają chętnych nauczycieli do wzięcia udziału w projekcie „Pogromcy Jednorazowego Plastiku”.
Cele projektu to:
- zbudowanie jak najwyższej świadomości o skutkach używania tworzyw sztucznych,
- zaangażowanie jak najszerszej społeczności w unikanie używania jednorazowego plastiku i ograniczanie tworzenia odpadów z tworzyw sztucznych,
- przekazanie nauczycielom wiedzy nt tworzywach sztucznych (rodzaje tworzyw, ich zastosowania, ew. szkodliwość i oddziaływanie na zdrowie i życie, skutki ich stosowania, ich wpływ na środowisko, sposoby postępowania z odpadami z tworzy sztucznych itp.)
- wyposażenie nauczycieli w pakiet edukacyjny, dzięki któremu będą mogli ze swoimi uczniami przeprowadzić eko-lekcję, przeprowadzić prostą lokalną kampanię przeciw jednorazowym plastikom oraz zaangażować swoich uczniów w podjęcie Wyzwania Pogromcy Jednorazowego Plastiku.

Warsztat "Pogromcy Jednorazowego Plastiku" odbędzie się dnia 14.11.2019 w American Corner Katowice, na Uniwersytecie Śląskim ul. Bankowa 14, sala 438, o godz. 13:30.

Co na warsztacie?
Warsztat zajmie do 3 godzin i obejmie: prezentację projektu, przekazanie wiedzy nt. tworzyw sztucznych oraz warsztat kreatywny. Nauczyciele otrzymają na zajęciach komplet materiałów merytorycznych oraz wiedzę potrzebną do przeprowadzenia samodzielnych zajęć.

Pomysłodawcą i autorem projektu oraz prowadzącym zajęcia jest Sławek Brzózek, prezes Fundacji Nasza Ziemia w latach 2012-2019.

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
do dnia: 13.11.2019 do godziny 18:00.

Weź udział w grze "Amerykanie i Polacy – 100 lat razem” 🇺🇸❤️🇵🇱

Zaczynamy o godzinie 10:00 w American Corner (Uniwersytet Śląski, Bankowa 14, sala 436)
Do wygrania są super nagrody!

Więcej informacji znajduje się w wydarzeniu
Zgłoś swoją drużynę poprzez formularz rejestracyjny: https://100_lat_razem_Katowice.zgloszenia24.pl

Udział w grze jest bezpłatny, czekają atrakcyjne nagrody! Do zobaczenia!

Szanowni Państwo!

Informujemy, że zmienią się godziny otwarcia American Corner Katowice podczas przerwy świątecznej.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

WYklady 2